V Itálii padnou rozsudky v korupční aféře

14. července 2006 12:53 - ŘÍM

Rozsudky v korupční aféře v italském fotbale by měly padnout již dnes do 20:00. Nejtěžší trest ze čtveřice obviněných klubů hrozí Juventusu Turín, pro nějž svazový žalobce navrhuje pád až do třetí ligy. AC Milán, Fiorentina a Lazio Řím mohou být přeřazeny do Serie B.

Pravděpodobný čas vynesení rozsudku dnes zveřejnila Italská fotbalová federace. Zapleteným velkoklubům hrozí nejen sestup do nižších soutěží a případný odečet bodů pro příští sezónu, ale také v případě Juventusu odebrání mistrovských titulů z posledních dvou sezón.

Verdikty by měly padnout pět dní poté, co se italští fotbalisté stali v Německu mistry světa. Třináct z 23 šampiónů má angažmá v klubech, kterým hrozí tresty, proto část veřejnosti i někteří politici volali po amnestii. To však vedení svazu rázně odmítlo.

Projednávání korupčního skandálu se odehrává od června na Olympijském stadiónu v Římě, kde se dnes koná atletický mítink Zlaté ligy.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: