V italské korupční aféře figurují další čtyři kluby

20. července 2006 11:36 - ŘÍM/NEAPOL

Korupční skandál v italském fotbale bude mít nejspíš brzy další čtyři obviněné kluby z první ligy. Státní zastupitelství v Neapoli, které kauzu díky telefonním odposlechům odstartovalo, zahájilo vyšetřování Regginy, Lecce, Messiny a Sieny. Tento krok obvykle předchází vznesení obžaloby.

 

www.acffiorentina.it

Do hledáčku vyšetřovatelů se zároveň dostalo osm dalších funkcionářů včetně čtyř rozhodčích, kteří jsou podezřelí ze sportovního podvodu, údajně v sezóně 2004-2005. Je mezi nimi i předseda Regginy Lillo Foti, či italský mezinárodní rozhodčí Massimo De Santis, který byl potrestán zákazem činnosti na čtyři a půl roku v souvislosti s aférou už odsouzených klubů Juventusu, AC Milán, Lazia a Fiorentiny.

Vyšetřovatelé hodlají předložit rozsáhlý spis s novými obviněními představitelům italského fotbalového svazu během několika dnů. Svazem pověřený státní zástupce Francesco Saverio Borrelli by pak příští týden mohl zahájit další kolo výslechů.

Reggina a Siena se mohly vrátit, poputují ale zřejmě opět dolů

Italové se v první fázi korupční aféry vypořádali s provinilými celky nekompromisně. Juventus, Lazio a Fiorentina byly suspendovány do Serie B. Druhou ligu navíc zahájí s odpočtem bodů. Turínský klub vstoupí do sezóny s minus třiceti, Fiorentina bez dvanácti a Lazio bez sedmi bodů.

Po přeřazení trojice klubů do nižší soutěže se do Serie A vrátilo Lecce a Messina, které po sezóně sestoupily, nyní ale mohou opět spadnout do druhé ligy. Reggina obsadila v minulém ročníku 15. místo, Siena byla sedmnáctá.

Prvoligovou příslušnost tak zachoval jen AC Milán. Z konečné tabulky letošní sezóny mu ale bylo odečteno 44 bodů a vicemistr italské ligy tak přišel o Ligu mistrů. Příští ročník Serie A navíc zahájí s odpočtem 15 bodů.

pn, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: