Poslední titul v italské fotbalové lize možná nebude vůbec udělen

20. července 2006 14:12 - ŘÍM

V historických statistikách italské fotbalové ligy zůstane možná prázdné místo. Prozatímní předseda svazu Guido Rossi totiž není ochoten předat titul za uplynulou sezónu, který byl za účast v korupční aféře odebrán Juventusu, dalšímu klubu. Pokud odvolací soud trest potvrdí, nebude podle Rossiho mistrovský titul za ročník 2005-2006 vůbec udělen.

Juventusu byly za podíl na korupci vedle přeřazení do druhé ligy odebrány tituly z posledních dvou sezón, o osudu prvního z nich se Rossi nezmiňoval.

"Scudetto musí být získáno na hřišti. Nemůžeme přiznat žádný titul, který není výsledkem férového sportovního zápolení," uvedl Rossi v rozhovoru pro list La Repubblica.

Po Juventusu by měl teoreticky titul připadnout vicemistrům z AC Milán, ti však byli za korupci potrestáni odečtem bodů. O pohár se proto už dříve hlásil v tabulce třetí Inter Milán.

"Musí být všem jasné, že ne všechny kluby jsou do skandálu zapleteny. Jsme čistí," tvrdil předseda Interu Massimo Moratti, jehož klub marně čeká na trofej od roku 1989.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: