Rooney se soudí kvůli doménám se svým jménem

24. července 2006 14:30 - MANCHESTER

Fotbalový útočník Wayne Rooney zahájil právní kroky, aby vyřešil vlastnictví internetových domén se svým jménem. Stránky WayneRooney.com a WayneRooney.co.uk si totiž už před čtyřmi lety zaregistroval velšský televizní herec Huw Marshall. Případem se bude zabývat Světová organizace na ochranu duševního vlastnictví (WIPO), která patří pod Organizaci spojených národů.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Marshall si domény zaregistroval v dubnu 2002, kdy bylo současné hvězdě Manchesteru United jen šestnáct let. O půl roku později se Rooney proslavil, když v poslední minutě utkání s Arsenalem vstřelil vítěznou branku Evertonu a stal se nejmladším fotbalistou skórujícím v Premier League.

Dvacetiletý anglický reprezentant nemá vlastní internetové stránky, které by se skrývaly jen pod jeho jménem. Návštěvníci webů WayneRooney.com a WayneRooney.co.uk se pouze dozvědí, že se stránky objeví brzy.

U organizace WIPO uspěl nedávno herec Tom Cruise, který získal právo užívat doménu tomcruise.com.

ČTK

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: