Nedvěd potvrdil: zůstane v Juventusu Turín

26. července 2006 22:42 - TURÍN/PRAHA

Fotbalový reprezentant Pavel Nedvěd definitivně potvrdil, že zůstane v Juventusu Turín i přesto, že klub po korupční aféře bude hrát pouze druhou ligu. Informaci o Nedvědově setrvání v dosavadním působišti oznámil ČTK David Nehoda z agentury Nehoda sport, která třiatřicetiletého fotbalistu zastupuje.

 

PRÁVO/Petr Hloušek

Nedvěd, jenž se už v pondělí zapojil do přípravy Juventusu, se rozhodl zůstat, jak v posledních dnech předpokládal nejen italský tisk, ale také kluboví funkcionáři. "V příští sezóně bude Pavel hrát v Juventusu Turín," tlumočil Nehoda hráčovo rozhodnutí.

Hvězdný záložník působí v bohatém severoitalském klubu už pět let od chvíle, kdy přestoupil z Lazia Řím. O jeho možném odchodu se spekulovalo poté, co klub byl potrestán sestupem do nižší soutěže a v první instanci také odečtem 30 bodů v nové sezóně. Odpočet snížil odvolací soud v úterý na 17 bodů, ale pád o soutěž níž už nezvrátil.

Na Nedvědově očekávaném rozhodnutí se nic nezměnilo, přestože si Juventus návrat mezi elitu nevymohl a nebude hrát v příští sezóně ani v pohárové Evropě.

Český záložník potvrdil trvání svého angažmá ve slavném klubu ve stejný den, kdy nový trenér Juventusu Didier Deschamps rezolutně prohlásil, že jeho tým už žádní další fotbalisté neopustí. V létě už z klubu odešli Fabio Cannavaro a Emerson do Realu Madrid a Gianluca Zambrotta s Lilianem Thuramem do Barcelony. Deschamps zdůraznil, že tím výprodej skončil.

Nedvěd nicméně zatím neoznámil, zda bude pokračovat také v reprezentační kariéře. Po nevydařeném vystoupení českého týmu na mistrovství světa v Německu prohlásil, že o tom se rozhodne během léta.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.