Chelsea bez Čecha podlehla v boji o Superpohár Liverpoolu

CARDIFF

První trofej v nové anglické fotbalové sezóně získal Liverpool, který v nedělním utkání o Superpohár porazil Chelsea 2:1. Za mistrovský klub, jemuž po červencové operaci ramen stále chyběl český gólman Petr Čech, se hned v prvním soutěžním duelu trefila posila z AC Milán Ukrajinec Andrej Ševčenko.

Nejlepší fotbalista Evropy roku 2004 před poločasem zápasu v Cardiffu odpověděl na rychlý gól Riiseho. Liverpoolské vítězství v 80. minutě zařídil Crouch, jenž přesnou hlavičkou překonal Čechova náhradníka Cudiciniho. Klub z Anfield Road získal trofej už podesáté.

Jen 26 minut si zahrála další nová hvězda v kádru Chelsea Michael Ballack. Německý záložník si zřejmě natáhl sval a musel ho vystřídat další nováček v týmu Salomon Kalou. "Ballack je zraněný, ale doufám, že to není nic vážného, protože máme mimo Joea Colea, Makeleleho a Petra Čecha a musíme zahájit sezonu co nejlépe," řekl novinářům trenér José Mourinho.

"Prohrát není nikdy příjemné, ale jejich vítězství bylo zasloužené," uvedl portugalský kouč. Jeho tým zahájí boj o třetí ligový titul za sebou v neděli 20. srpna utkáním proti Manchesteru City.

Utkání o Superpohár hostil opět stadion Millenium, protože nové Wembley stále není hotovo. Fanoušky zápas tolik netáhl, do ochozů pro 74 tisíc lidí dorazilo 56 275 příznivců.

Chelsea - Liverpool 1:2
Branky: 43. Ševčenko - 9. Riise, 80. Crouch.