Evropské ligy

Koller poprvé skóroval za Monako

19. srpna 2006 23:11 - PAŘÍŽ

V třetím kole francouzské fotbalové ligy se poprvé trefil český reprezentační útočník Jan Koller. Monako zavítalo na hřiště Rennes a hosté se dostali zásluhou českého dlouhána v 12. minutě do vedení. Kollerův gól jim ale nakonec stačil pouze na bod, soupeř stačil vyrovnat na 1:1 v 86. minutě zásluhou Brianda. V sestavě Monaka nechyběl ani český záložník Jaroslav Plašil.

PRÁVO/Michaela Říhová

Dalším českým aktérem třetího kola francouzské ligy byl trenér Ivan Hašek, který dirigoval St. Etienne z lavičky proti Nancy. Český kouč potvrdil úspěch z minulého kola, kdy jeho tým vyhrál právě v Monaku; tentokrát zvítězil 1:0, když jedinou branku utkání vstřelil Ilan. V duelu pařížského Saint Germain proti Lille odehrál celý zápas i český stoper David Rozehnal a jeho tým zvítězil 1:0.

Fotbalisté Olympique Marseille vyhráli v Auxerre hladce 3:0 a vedou tabulku. V dresu domácího týmu nenastoupil zraněný český stoper René Bolf, hosty nasměroval k vítězství záložník a vicemistr světa z letošního roku Franck Ribéry, který těsně před poločasem vstřelil vedoucí branku utkání. Výhru Marseille zpečetili trefami v druhém poločase Maoulida a Pagis, domácí navíc hráli od 52. minuty bez vyloučeného Akaleho.

Výsledek - 3. kolo:
Auxerre - Marseille 0:3 (45. Ribéry, 49. Maoulida, 70. Pagis), Le Mans - Valenciennes 3:2 (37. Romaric, 54. Samassa, 80. Bangoura - 10. a 26. Savidan), Lens - Lorient 1:1 (42. Aruna - 70. Jallet), Nantes - Troyes 1:1 (5. vlastní Kouassi - 64. vlastní Guillon), Paris S.G. - Lille 1:0 (60. Pauleta), Rennes - Monako 1:1 (86. Briand - 12. Koller), St. Etienne - Nancy 1:0 (64. Ilan), Sedan - Sochaux 1:1 (87. Lachor z pen. - 16. Quercia).