Střídající Piták pojistil Salcburku vítězství

VÍDEŇ

Fotbalisté Salcburku zvítězili v dnešním utkání šestého kola rakouské ligy na svém hřišti nad Mattersburgem 2:0. Přispěli k tomu i dva čeští hráči: od začátku se na trávníku objevil záložník Patrik Ježek a v poločase se dostal na hřiště i bývalý slávista Karel Piták. Reprezentační záložník Piták se v 77. minutě trefil do sítě hostů a zvýšil na 2:0.

Pojistil tak domácím tři body, díky kterým se mužstvo posunulo na první místo v tabulce. Útočník Vratislav Lokvenc se naopak nevešel ani na salcburskou lavičku náhradníků, obránce Miroslav Holeňák hrál v týmu poražených do 69. minuty.

Tři čeští aktéři se představili při bezbrankové remíze Innsbrucku s Paschingem. V domácí sestavě se objevili útočník Jiří Mašek a středopolař Václav Koloušek, které z lavičky vedl kouč František Straka. Innsbruck si udržel druhé místo v tabulce a navíc má zápas k dobru.

6. kolo:
Sturm Štýrský Hradec - Austria Vídeň 1:0, Innsbruck - Pasching 0:0, Salcburk - Mattersburg 2:0, Ried - Altach 1:2.