Obdivovatele fašistů Di Cania napadli pravicoví radikálové

23. srpna 2006 11:27 - VITERBO

Italský fotbalista Paolo Di Canio se dostal na ulici do potyčky s fanoušky a utrpěl lehké zranění. Bývalého kapitána Lazia Řím, jenž se nikdy netajil svým obdivem k fašistickému vůdci Benitu Mussolinimu, podle listu La Repubblica napadli paradoxně příznivci krajní pravice.

 

Sport1.de

"Už nejsi náš kamarád. Styď se, praví fašisté jsme my," křičeli prý na osmatřicetiletého Di Cania mladíci a došlo ke strkanici. Při ní utrpěl fotbalista ránu na noze, kterou způsobila rozbitá láhev.

Kontroverzní útočník po sezóně skončil v Laziu Řím a bude hrát pouze čtvrtou nejvyšší soutěž v jiném římském týmu Cisco.

V uplynulém ročníku se musel hráč se zkušenostmi z anglické či skotské ligy několikrát zpovídat před italskou disciplinární komisí kvůli tomu, že po vstřelení gólu kynul fanouškům fašistickým "římským" pozdravem zdviženou pravicí.

Di Canio opakovaně tvrdil, že je příznivcem fašistické ideologie, ale je proti jakémukoli násilí.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: