Nedvěd věří v brzký návrat Juventusu

9. září 2006 12:00 - PRAHA

Pavel Nedvěd si získal velké renomé tím, že i po přeřazení do italské Serie B zůstal jako jedna z mega hvězd v Juventusu, ač měl nabídky k přestupu. "Juventus mi hodně dal. Umožnil mi dostat se tam, kde jsem, a já mu to chci vrátit," řekl už bývalý český reprezentant při své poslední srpnové návštěvě v Česku, na níž se rozloučil proti Srbsku s dresem národního mužstva.

 

archiv

Trest cítí jako hodně tvrdý, ale nezoufá. "Musíme se s tím vyrovnat. I přes odchody několika opor má Juventus pořád velkou sílu. Reálně vidím návrat už v první sezóně, i když ztráta sedmnácti bodů, které nám budou na jaře příštího roku odečteny, je veliká a vypadá hrozivě. Bude to těžké, ale dokážeme to," odmítl pochybnosti Nedvěd.

Z největších hvězd v Juventusu zůstali například i mistři světa Buffon, Del Piero a Camoranesi. Vstup do nové sezóny však neměl nejslavnější italský klub nejlepší. Jedinou možností, zahrát si už na podzim příštího roku ve fotbalové Evropě, skončil vyřazením ve 3. kole Italského poháru Neapolí.

Ve druhé nejvyšší soutěži má český fotbal i další zástupce. Lecce, pendlující pravidelně mezi oběma nejvyššími Seriemi, vede trenér českého původu Zdeněk Zeman. V návratu mezi elitu by mu měli pomoci záložník Ondřej Herzán a obránce Martin Petráš, jejichž služeb se zřekla pražská Sparta. Petráš navíc proseděl většinu jara na lavičce Hearts, kde hostoval.

Karel Felt, Právo

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.