Fotbalisté Marseille v generálce na Mladou Boleslav uspěli

PAŘÍŽ

Soupeř Mladé Boleslavi v prvním kole Poháru UEFA Marseille porazil Paris St. Germain na jeho hřišti 3:1 a ujal se vedení ve francouzské lize. U prvních třech branek zápasu byl pokutový kop.

Hosty dostal nejprve do vedení z penalty Mamadou Niang, ale ze stejné standardní situace vyrovnal domácí kanonýr Pedro Pauleta. V druhém poločase se pak exekuce další penalty pro Marseille ujal Nasri, jenž sice pokutový kop neproměnil, ale síť rozvlnil z dorážky. Jedinou branku bez přispění penalty pak zaznamenal střídající Pagis. V dresu pařížského celku odehrál celé utkání český reprezentant David Rozehnal.

Marseille odehrálo generálku na čtvrteční duel s Boleslaví v sestavě: Carrasso - Civelli, Taiwo, Zubar, Beye - Ribéry, Cana, Nasri, M'Bami (74. Lamouchi) - Niang (89. Oruma), Maoulida (57. Pagis).

Překvapení sezóny francouzské ligy tým Nancy mělo v dnešním utkání 5. kola v Toulouse blízko k výhře a k posunu na druhou pozici v tabulce. Nakonec ale hosté jen remizovali, když ve čtvrté minutě nastavení vyrovnal na 2:2 Jean-Louis Akpa Akpro. V 11. minutě se přitom do vedení dostalo domácí mužstvo, trefil se Laurent Battles. Nancy však stav otočilo, když devět minut po změně stran skóroval střídající Carlos Kim a krátce nato i útočník Gaston Curbelo.

To již domácí hráli jen o deseti, červenou kartu dostal právě střelec branky Battles. Přesto se Toulouse díky Akprovi nakonec radovalo alespoň z bodu.

Francie - 5. kolo:
Toulouse - Nancy 2:2 (11. Battles, 90.+4 Akpa Akpro - 54. Kim, 62. Curbelo), Paris St. Germain - Marseille 1:3 (22. z pen. Pauleta - 7. z pen. Niang, 68. Nasri, 89. Pagis).