Brémy porazily v duelu o čelo bundesligy Bayern 3:1

BERLÍN

Ve šlágru 8. kola německé fotbalové ligy si Werder Brémy poradil s mnichovským Bayernem a zvítězil 3:1. Zatímco domácí vicemistr si udržel první příčku v tabulce, bavorský velkoklub se propadl na čtvrtou pozici.

Skóre zápasu o vedení otevřel už v jedenácté minutě levačkou Diego a vedení po půlhodině hry potvrdil obránce Womé. Až pak se ke slovu dostal obhájce titulu a ještě do poločasu stačil snížit zásluhou kanonýra Makaaye. Po změně stran se mezi střelce zapsal další hráč Bayernu Lucio, ale ten překonal pouze vlastního brankáře.

Hannover i s Jiřím Štajnerem v sestavě nestačil na Schalke a prohrál 1:2. Schalke si od začátku vynutilo tlak a do poločasové přestávky šlo s dvoubrankovým vedením zásluhou Bajramoviče a Kobiašviliho. Rosenthal pak po změně stran vykřesal naději, ale domácí již těsnou výhru uhájili.

Bielefeld udržel také díky Petru Gabrielovi a Radimu Kučerovi čisté konto a zásluhou Wastermanna porazil Mohuč 1:0. Zatímco Kučera odehrál utkání celé, Gabriel byl stažen ze hřiště v 65. minutě kvůli posílení ofenzivy. Jejich spoluhráč David Kobylík proseděl utkání na lavičce.

Výsledky - 8. kolo:
Bielefeld - Mohuč 1:0 (72. Westermann), Brémy - Bayern Mnichov 3:1 (11. Diego, 33. Womé, 63. vlastní Lucio - 37. Makaay), Cáchy - Chotěbuz 1:2 (16. Regnecampf - 65. Munteanu, 75. Rost), Hertha Berlín - Mönchengladbach 2:1 (50. Dardai, 70. Pantelič - 63. Neuville), Schalke - Hannover 2:1 (17. Bajramovič, 27. Kobiašvili - 51. Rosenthal), Wolfsburg - Stuttgart 1:1 (26. Hanke - 30. Gomez).