Lyon porazil v duelu dvou prvních týmů Marseille

Vedoucí Lyon v nedělním šlágru 10. kola poradil s druhým Olympiquem Marseille a zvítězil jasně 4:1. Na prvním místě tak má již osmibodový náskok a míří již za šestým titulem.

Skóre otevřel přesnou trefou z přímého kopu Juninho. Po změně stran zvyšoval Benzema, ovšem Marseille, které v té době hrála o deseti bez vyloučeného Taiwa, dokázalo snížit díky Bamogovi. To však Lyon nezaskočilo a oslabeného soupeře dorazil brankami opět Juninha a Källströma.

Další bezbrankovou remízu zaznamenali dnes fotbalisté Paris St. Germain, když nedokázali vstřelit branku v ligovém utkání s Auxerre. Navázali tak na výsledek čtvrtečního zápasu s Rapidem Bukurešť ze skupiny G Poháru UEFA, kde bude na konci listopadu jejich soupeřem také Mladá Boleslav. Český reprezentant David Rozehnal odehrál v dresu třináctého celku tabulky celé utkání.

Trápící se Pařížané nastoupili v sestavě: Landreau - Traore, Rozehnal, Yepes, Armand - Mulunbu (89. Hellebuyck), Cissé, Rothen (88. Pancrate) - Kalou - Diane (46. Rodriguez), Pauleta.

Haškovo St. Etienne vyhrálo

Tým českého trenéra Ivana Haška St. Etienne popáté v sezóně vyhrál, když v 10. kole francouzské ligy porazil fotbalisty Le Mans 2:0. Do vedení šli domácí již v 3. minutě zásluhou Ilana a potvrzení výhry přišlo v polovině druhého poločasu po ráně Piquionneho. Haškovi svěřenci se tak dostali na šestou pozici a na třetí Nancy ztrácejí jen dva body.

Monako s Jaroslavem Plašilem a Janem Kollerem v sestavě opět prohrálo, když tentokráte doma nestačilo na Toulouse, a je opět předposlední. Koller, který odehrál 70 minut, se opět neprosadil, o jedinou branku Monaka se postaral jeho kolega z útoku Di Vaio. Ten vyrovnal na 1:1, rozhodující gól padl šest minut před koncem zásluhou Elmandera. Monacký obránce Cufré pak těsně před koncem dostal červenou kartu a přesilovku ještě stihl využít Emana.

Penalta pomohla Lille

Zásluhou proměněného pokutového kopu vyhrálo Lille nad Lorientem 1:0. Tým ze spodních pater tabulky byl účastníkovi Ligy mistrů poměrně vyrovnaným soupeřem. Rozhodující okamžik se ale odehrál v 35. minutě, kdy rozhodčí odpískal proti hostujícímu mužstvu penaltu, kterou bezpečně proměnil Bodmer.

Nice muselo hrát téměř celé utkání s Rennes v oslabení, když byl už v 7. minutě vyloučen Varrault. Soupeř však výhodu více hráčů na hřišti využil jen jednou, zásluhou Monterubbia, který se prosadil až po hodině hry. Nice tak prohrálo 0:1 a je třetí od konce.

Sedan dokázal díky penaltě v nastaveném čase vybojovat bod v souboji s Lensem. Hosté vedli již 2:0, když přesně mířili Dindane a Keita, ovšem Lemoigne v druhém poločase snížil a v závěru proměnil pokutový kop Mokake.

Francie - 10. kolo:
Auxerre - Paris St. Germain 0:0, Marseille - Lyon 1:4 (69. Bamogo - 20. a 78. Juninho, 47. Benzema, 87. Källström), Lille - Lorient 1:0 (35. Bodmer z pen.), Monako - Toulouse 1:3 (13. Di Vaio - 11. Bergougnoux, 84. Elmander, 90.+1 Emana), Nancy - Nantes 1:0 (53. Chrétien), Rennes - Nice 1:0 (57. Monterubbio), Sedan - Lens 2:2 (64. Lemoigne, 90.+1 Mokake - 4. Dindane, 30. S. Keita), Sochaux - Bordeaux 2:1 (3. Santos, 69. Birsa - 90. Ducasse z pen.), St. Etienne - Le Mans 2:0 (3. Ilan, 68. Piquionne), Valenciennes - Troyes 3:1 (32. a 53. Roudet, 77. Dosseti - 40. Sanz).