Rodina Nouriho chce, aby Ajax uznal odpovědnost za hráčův kolaps

4. června 2018 11:35 - Amsterdam

Rodina mladého fotbalisty Ajaxu Abdelhaka Nouriho, jenž loni v přípravě po srdeční příhodě zkolaboval a utrpěl poškození mozku, chce přimět amsterdamský klub k uznání odpovědnosti. Do sporu nyní hodlá zapojit i nizozemský svaz a jeho smírčí soud.

Talentovaný záložník se loni v červenci na soustředění v rakouském Zillertalu bezvládně sesunul na trávník při utkání s Brémami. Po první pomoci přímo na hřišti byl Nouri vrtulníkem dopraven do nemocnice, podle rakouských lékařů ale jeho mozek nebyl po kolapsu příliš dlouho zásobován kyslíkem a utrpěl trvalé poškození.

Rodina jednadvacetiletého fotbalisty viní lékaře Ajaxu ze zanedbání péče a chce, aby za to klub nesl odpovědnost. Právní zástupce příbuzných nyní žádá, aby spor posoudil smírčí soud svazu.

Podle informací nizozemských médií naznačilo možné problémy se srdcem už lékařské vyšetření z roku 2014, podle příbuzných o tom ale Nouri nebyl řádně informován. Právní zástupce tvrdí, že správnou léčbou se mohlo kolapsu předejít. Podle mluvčího svazu ale hráči obvykle zprávu o výsledcích vyšetření dostávají.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.