Živě

Rodina Nouriho chce, aby Ajax uznal odpovědnost za hráčův kolaps

4. června 2018 11:35 - Amsterdam

Rodina mladého fotbalisty Ajaxu Abdelhaka Nouriho, jenž loni v přípravě po srdeční příhodě zkolaboval a utrpěl poškození mozku, chce přimět amsterdamský klub k uznání odpovědnosti. Do sporu nyní hodlá zapojit i nizozemský svaz a jeho smírčí soud.

Talentovaný záložník se loni v červenci na soustředění v rakouském Zillertalu bezvládně sesunul na trávník při utkání s Brémami. Po první pomoci přímo na hřišti byl Nouri vrtulníkem dopraven do nemocnice, podle rakouských lékařů ale jeho mozek nebyl po kolapsu příliš dlouho zásobován kyslíkem a utrpěl trvalé poškození.

Rodina jednadvacetiletého fotbalisty viní lékaře Ajaxu ze zanedbání péče a chce, aby za to klub nesl odpovědnost. Právní zástupce příbuzných nyní žádá, aby spor posoudil smírčí soud svazu.

Podle informací nizozemských médií naznačilo možné problémy se srdcem už lékařské vyšetření z roku 2014, podle příbuzných o tom ale Nouri nebyl řádně informován. Právní zástupce tvrdí, že správnou léčbou se mohlo kolapsu předejít. Podle mluvčího svazu ale hráči obvykle zprávu o výsledcích vyšetření dostávají.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.