EURO jsme prohráli s Arménií, litují Slováci. Weiss ztracený postup obrečel

8. října 2011 14:06 - BRATISLAVA

Slovenští fotbalisté zažívají po loňské osmifinálové účasti na světovém šampionátu kruté vystřízlivění a už po předposledním hracím dni evropské kvalifikace získali nepříjemnou jistotu, že se na závěrečný turnaj do Polska a na Ukrajinu v roce 2012 nepodívají. Definitivně ze hry je sice poslala až páteční domácí porážka 0:1 s Ruskem, ale ta podle nich nebyla hlavní příčinou neúspěchu. Šanci na postup prý ztratili dvěma prohrami s Arménii.

 

Jaroslav Podhorský, ČTK

"Proti Rusku jsme o šampionát určitě nepřišli. Prohráli jsme si kvalifikace v soubojích s Arménií. Proti Rusům jsme se už jen pokusili zachránit to, co jsme předtím pokazili. Bohužel to nevyšlo," litoval útočník Erik Jendřišek.

Trenér Vladimír Weiss považoval za jeden ze zlomových okamžiků skupiny prohru v Arménii. "Zpětně si vyčítám, že jsem v tom prvním duelu s Arménii nehrál po poločase na remízu, protože na víc jsme tehdy jednoduše neměli. Potom jsme s nimi prohráli i doma vysoko 0:4. Kvalifikace jsme si prohráli zápasy s Arménií. Musíme pracovat dál a snít o podobném úspěchu jako v přecházející kvalifikaci," uvedl Weiss.

Karhan skončil

Slováci se s vyřazením těžce srovnávali. Zkušený Miroslav Karhan bezprostředně po zápase oznámil ukončení reprezentační kariéry a kouč Weiss nezvládl následnou tiskovou konferenci. Neubránil se slzám a po otázce, zda bude úterní utkání v Makedonii jeho posledním na slovenské lavičce, neodpověděl, urazil novináře a předčasně odešel ze sálu. "Mám ještě dva roky smlouvu, takže to se mnou budete muset nějak vydržet," procedil mezi zuby, ještě než opustil místnost.

Rus Roman Širokov (zcela vlevo) si na adresu slovenského nároďáku po pátečním zápase v Žilině servítky nebral.Rus Roman Širokov (zcela vlevo) si na adresu slovenského nároďáku po pátečním zápase v Žilině servítky nebral.foto: Reuters/Radovan Stoklasa

Do řeči nebylo také stoperovi Jánu Ďuricovi, který dvacet minut před koncem nešťastnou tečí pomohl Rusům k vítězné trefě. "Co k tomu mám říct? Rusové už čtvrtý zápas vyhráli po tečovaném gólu, mají v této kvalifikace hodně štěstí. Nemluvme o tom, kdo udělal chybu, tento duel jsme prohráli jako mužstvo. Mrzí mě, že takto končíme kvalifikaci," posteskl si Ďurica.

Část viny za inkasovaný gól Slováci připisovali rozhodčímu Jonasi Erikssonovi. Švédský arbitr totiž těsně předtím, než Rusové skórovali, dlouho nechtěl pustit po ošetření zpět na hřiště Juraje Kucku. "Nevím, kvůli čemu mě nepustil. Určitě mě viděl. Oni byli zrovna na své polovině, rozehráli akci a už šli na bránu. Až tehdy mě pustil. Bylo tam o jednoho hráče méně," vztekal se bývalý sparťanský záložník.

Aspoň trochu radosti si v pátek navzdory porážce užil stoper Martin Škrtel, jemuž se před zápasem ráno v Liverpoolu narodil syn Matteo. "Poslali mi nějaké fotky a také jsem ho slyšel křičet do telefonu, takže už se ho nemůžu dočkat," těšil se na potomka. "Škoda, že se to nepovedlo také v kvalifikaci. Měli jsme zvládnout zápasy s Arménií. Bohužel jsme ztratili střeleckou mušku," připomněl Škrtel, že Slováci v posledních třech zápasech neskórovali. A v pátek opět potvrdili, že je pro ně stadion v Žilině snad zakletý. Naposledy na něm vyhráli před třemi lety.

ČTK

Časová osa: Kvalifikace ME 2012

Filtr článků - Kvalifikace ME 2012