Rubriky:

Španělsko

Barcelona pod palbou: Co bude s Messim a proč ženský tým cestoval v ekonomické třídě a muži v luxusu?

26. července 2018 15:10 - Praha

Do začátku nového ročníku La Ligy zbývají ještě více než tři týdny, v Barceloně je však živo už teď. Pořádné dusno vyvolaly především spekulace o možném odchodu superstar katalánského klubu Lionela Messsiho do Interu Milán. Nejen tomu však musí představitelé úřadujícího šampióna španělské ligy čelit.

 

Henry Romero, Reuters

Za 100 miliónů eur zamířil Cristiano Ronaldo do Juventusu. Od jeho přestupu uplynulo jen pár dní a řada zahraničních médií přišla s tím, že ho do Itálie bude následovat jeho hlavní rival Lionel Messi.

I na Apeninském poloostrově by tak pokračovala pomyslná bitva pravděpodobně dvou nejlepších fotbalistů současnosti. Že by však tato varianta opravdu nastala, vedení Barcelony popírá.

Mluvčí španělského giganta Josep Vives se k celé kauze dnes vyjádřil. "Neumím si představit situaci, kdy by z klubu Messi odešel. Souhlasím, že to je trošku hektické období, spekulace médií dávají hodně podnětů k takovým dohadům, ale já věřím, že Lionel v klubu zůstane," říkal zástupce klubu na předsezónním soustředění Barcelony v Severní Americe.

Rovné podmínky i pro ženský tým

Vedení klubu však muselo čelit i dalšímu ožehavému tématu. Na soustředění do Severní Ameriky totiž vyrazil kromě "áčka" Barcelony i ženský tým. Ale zatímco Suárez a spol. si dle tradice hověli v luxusní business třídě, ženský tým se musel spokojit s ekonomickou.

"Celá situace nás velmi mrzí. Ale opravdu jsme to tak nechtěli. Když jsme letadlo zajišťovali, nevěděli jsme, že s muži také pocestuje ženský tým. Takže pak to dopadlo takto," vysvětloval mluvčí.

"Ale ženy cestovaly v pohodlí. Velmi si jich vážíme a máme k ženskému fotbalu a našemu týmu velký respekt. Už se to nestane. Náš ženský tým je profesionální a chceme, aby měl stejné podmínky jako další špičkové týmy Evropy. Takové, jako mají muži," ujišťoval Vives.

Vives se krátce vyjádřil i k nové posile Barcelony Malcolmovi, který přišel za více než jednu miliardu korun z francouzského Bordeaux. A veškeré zákulisní praktiky, které přestup jednadvacetiletého fotbalisty provázely, odmítá.

"Všechny strany se dohodly na podmínkách jeho příchodu. Máme v tomto ohledu čisté svědomí. Jednali jsme čestně a nemáme proč se stydět za to, že jsme získali tak talentovaného fotbalistu," dodal Vives.

pan, Sport.cz

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..