Neskutečný zářez! Realu pomohla vymyšlená penalta, sudí se přitom radil u videa

25. února 2019 16:11 - Madrid/Praha

Video pomůže fotbalu. Po nedělním utkání španělské ligy si minimálně fandové Levante myslí, že pomůže hlavně Realu Madrid. Bílý balet totiž dostal od sudího penaltový dárek. Ten mu zajistil výhru 2:1, u poražených se pak mísila bezmoc a vztek. O faul se totiž nejednalo ani náhodou a pokud měl někdo dostat trest, tak jistě hráč Realu Casemiro za filmování.

DIGI Sport

Poprvé se zlobili na sudího fandové Levante ve chvíli, kdy po stříleném centru Luky Modriče zasáhl míč ruku bránícího hráče domácích. Ten se sice snažil krýt obličej, ale ruka byla jasná. Modrič se dožadoval penalty tak vehementně, až se sudí rozhodl celou situaci konzultovat u videa. Výsledkem byl první pokutový kop pro Bílý balet a také vedoucí gól, protože Benzema šancí nepohrdl.

Levante se sice podařilo po hodině hry vyrovnat a narvaný stadion bouřlivě slavil. Hotovo ale nebylo, přijít měl klíčový moment utkání, penaltový dárek, který srazil domácí tým do kolen. Bránící Doukoure se v pokutovém území Casemira z Realu ani nedotkl, jenže hráč Bíleho baletu spadl jako podťatý a svíjel se na zemi v bolestech.

Sudí Ignacio Iglesias Villanueva zkoumal penaltové situace v pokutovém území Levante u videa.

Alberto Saiz, ČTK/AP

Sudí mu to zbaštil a bez rozmýšlení ukázal na penaltový puntík, domácí protestovali. Arbitr si pak šel ještě prohlédnout situaci na videu a naděje domácích žila, jenže rozhodčí viděl nedovolený zákrok hráče Levante a daroval Realu Madrid penaltu. Z ní Bale rozhodl o vítězství favorita.

rjm, Sport.cz

Časová osa: La Liga 2021/22

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..