Španělsko

Real Madrid - Barcelona 0:3

Real Madrid dostal v bitvě gigantů nařezáno od Barcelony, Katalánci jsou ve finále poháru

27. února 2019 21:01 - Madrid/Praha
(Aktualizováno: 27. února 2019 23:14)

Tvrdá lekce a také ostuda pro Bílý balet. Real Madrid po nadějné remíze z úvodního semifinále Španělského poháru nezvládl doma odvetu s Barcelonou. Prohrál 0:3 a postup do finále slaví katalánský velkoklub. Hvězdou zápasů byl útočník Luis Suárez, Uruguayec vstřelil dvě branky.

Susana Vera, Reuters

Po nepříliš záživném prvním poločase si vzal po přestávce hlavní slovo Suárez. Nejdříve v 50. minutě otevřel skóre precizní střelou, pak si dal vlastní gól Raphaël Varane, když se snažil uruguayskému útočníkovi zabránit v zakončení.

Povedený večer Suárez korunoval v 73. minutě, kdy proměnil penaltu po faulu na sebe "panenkovským" obloučkem. Byl to stý gól katalánského klubu v této sezoně. Soupeři si El Clásico zopakují v sobotu v rámci španělské ligy.

Barcelona může vyhrát domácí pohár popáté po sobě, ve finále se utká s Valencií, nebo Betisem Sevilla. Druhé semifinále je na programu ve čtvrtek.

Španělský pohár, odveta semifinále
Real Madrid - Barcelona 0:3 (0:0)
Branky: 50. a 73. z pen. Suárez, 69. vlastní Varane. První zápas 1:1, postupuje Barcelona.