Pořádná party. Fanoušci Valencie do noci slavili postup svého týmu do finále poháru

2. března 2019 14:38 - Valencie/Praha

Fotbalisté Valencie porazili sevillský Betis 1:0 a po remíze 2:2 z prvního zápasu postoupili do finále španělského poháru, ve kterém se utkají s Barcelonou. A jejich fanoušci postup náležitě slavili nejen na domácím stadionu Mestalla, ale i v ulicích španělského města.

 

Heino Kalis, Reuters

Není divu, vždyť Valencie nebyla ve finále Španělského poháru dlouhých 11 let. Její fanoušci tak zaplnili ulice a dlouho do noci hlučně slavili úspěch svého týmu. Ten je o to větší, že Valencie nezažívá nejlepší sezonu, až příliš často ztrácí body remízami.

Podle serveru Daily Mail se už před začátkem duelu fanoušci shromáždili v ulicích Valencie, aby přivítali týmový autobus máváním šál a vlajek. A do ulic vyrazili i po skončení utkání. Pozápasové oslavy fanoušků si hráči mohli vychutnávat z balkónu stadionu.

V cestě za pohárovou trofejí ale bude Valencii stát těžký soupeř. Barcelona totiž španělskému Copa del Rey kraluje nepřetržitě od sezony 2014/15.

Naposledy se Valencie s Barcelonou ve finálovém pohárovém zápase střetla v roce 1971 na stadionu Santiaga Bernabeua v Madridu. Barcelona tehdy vyhrála 4:3 po prodloužení.

Letošní finále se odehraje 25. května na stadionu Betisu.

bak, Sport.cz

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..