Živě

Kouč Sevilly Caparrós má leukémii, ale tým povede dál

7. dubna 2019 20:27 - Sevilla

Trenér fotbalistů Sevilly Joaquín Caparrós trpí chronickou leukémií. O nemoci promluvil po ligovém zápase s Valladolidem, nebrání mu však pokračovat u týmu, v němž má i brankáře Tomáše Vaclíka.

 

Profimedia.cz

Třiašedesátiletý Caparrós vede španělský klub tři týdny. V polovině března Sevillu převzal od Pabla Machína, jenž byl odvolán po vyřazení z Evropské ligy od pražské Slavie. Tým vedl Caparrós ve čtyřech zápasech, tři byly vítězné a v ligové tabulce patří Seville páté místo.

"Mám chronickou leukémii, ale to mi nebrání v tom, abych pokračoval v práci," šokoval Caparrós novináře po dnešním vítězství ve Valladolidu (2:0). "Žiju normální život. Už o této věci nebudu mluvit, jen jsem chtěl, aby všichni věděli, že vše je v pořádku," dodal.

Caparrós vedl Sevillu už v závěru minulé sezony po vyhazovu italského kouče Vincenza Montelly. Před dvěma lety měl podobné zdravotní potíže tehdejší kouč týmu Eduardo Berizzo a po operaci rakoviny prostaty také koučoval mužstvo dál.

ČTK

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..