Živě

Costa dostal za urážku matky rozhodčího hodně tvrdý trest

11. dubna 2019 12:42 - Madrid/Praha

Útočník Atlética Madrid Diego Costa dostal ve španělské fotbalové lize trest na osm zápasů za to, že v sobotním šlágru s Barcelonou urazil matku rozhodčího a pak sudího chytil za ruku, aby nemohl udělit karty jeho spoluhráčům. Kvůli tomu mu Jesús Gil Manzano už v 28. minutě rovnou ukázal červenou kartu. Bývalý španělský reprezentant si tak v této sezoně už nezahraje.

 

Albert Gea, Reuters

Costovi, který jakékoliv provinění odmítá a proti výroku disciplinární komise se hodlá odvolat, hrozilo zastavení činnosti až na 12 zápasů. Nakonec dostal čtyři zápasy za urážku a čtyři za chycení za ruku. Navíc musí zaplatit pokutu 6000 eur (153 000 korun).

Oslabený madridský celek držel s domácími dlouho krok, ale nakonec v závěru dvakrát inkasoval a Barcelona se díky vítězství výrazně přiblížila obhajobě titulu. Katalánci na prvním místě tabulky sedm kol před koncem zvýšili náskok před druhým Atléticem na 11 bodů.

Třicetiletý Costa, který před pěti lety vyměnil brazilský dres za španělský, je proslulý svými výstřelky. V minulosti byl několikrát trestán za surovou hru i plivnutí nebo šlápnutí na protihráče.

ČTK

Časová osa: Španělsko

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..