Rubriky:

Španělsko

Costa dostal za urážku matky rozhodčího hodně tvrdý trest

11. dubna 2019 12:42 - Madrid/Praha

Útočník Atlética Madrid Diego Costa dostal ve španělské fotbalové lize trest na osm zápasů za to, že v sobotním šlágru s Barcelonou urazil matku rozhodčího a pak sudího chytil za ruku, aby nemohl udělit karty jeho spoluhráčům. Kvůli tomu mu Jesús Gil Manzano už v 28. minutě rovnou ukázal červenou kartu. Bývalý španělský reprezentant si tak v této sezoně už nezahraje.

 

Albert Gea, Reuters

Costovi, který jakékoliv provinění odmítá a proti výroku disciplinární komise se hodlá odvolat, hrozilo zastavení činnosti až na 12 zápasů. Nakonec dostal čtyři zápasy za urážku a čtyři za chycení za ruku. Navíc musí zaplatit pokutu 6000 eur (153 000 korun).

Oslabený madridský celek držel s domácími dlouho krok, ale nakonec v závěru dvakrát inkasoval a Barcelona se díky vítězství výrazně přiblížila obhajobě titulu. Katalánci na prvním místě tabulky sedm kol před koncem zvýšili náskok před druhým Atléticem na 11 bodů.

Třicetiletý Costa, který před pěti lety vyměnil brazilský dres za španělský, je proslulý svými výstřelky. V minulosti byl několikrát trestán za surovou hru i plivnutí nebo šlápnutí na protihráče.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..