Atlético - Valencie 3:2Atlético odložilo barcelonské oslavy

Madrid

Fotbalisté Atlética ve 34. kole španělské ligy doma zdolali Valencii 3:2 a prozatím odložili mistrovské oslavy Barcelony. Madridský tým z druhého místa tabulky na katalánského obhájce titulu ztrácí čtyři zápasy před koncem sezony devět bodů. Valencii patří páté místo.

Atlético na stadionu Wanda Metropolitano výborně začalo. V deváté minutě Juanfran nacentroval do pokutového území a Morata ve skluzu otevřel skóre. V 36. minutě po Minově průniku odpověděl Gameiro, který se prosadil proti svému bývalému mužstvu.

Také úvod druhé půle vyšel lépe domácím a po čtyřech minutách Griezmann hlavou zužitkoval Lemarův centr. Čtvrt hodiny před koncem vyrovnal kapitán Parejo z penalty po Saúlově ruce, ale Atlético si opět vzalo vedení zpátky.

V 81. minutě dramatický duel rozhodl střídající Correa povedenou střelou k tyči. "Rojiblancos" s Valencií v lize neprohráli podeváté za sebou.

Španělská fotbalová liga - 34. kolo:
Atlético Madrid - Valencie 3:2 (9. Morata, 49. Griezmann, 81. Correa - 36. Gameiro, 77. Parejo z pen.),
Espaňol Barcelona - Vigo 1:1 (33. Wu Lej - 72. Maxi Gómez),
Leganés - Bilbao 0:1 (43. vlastní En-Nesjrí)
Levante - Betis Sevilla 4:0 (9. a 32. Campaňa, 56. Morales z pen., 80. Coke).