Živě

Slovenská stopa ve slavné Barceloně. Katalánský gigant získal talentovaného mladíka

28. května 2019 09:01 - Barcelona/Praha

Slavný fotbalový klub z Barcelony získal do svých řad talentovaného mladíka Ludovita Reise. Teprve osmnáctiletý fotbalista přestoupil do katalánského celku z nizozemského Groningenu. Klub o transferu informoval na svém webu. Nizozemský mládežnický reprezentant má slovenské kořeny, oba jeho rodiče jsou Slováci.

 

Twitter: FC Barcelona

Sám mladík má nizozemský pas teprve necelý rok. V Barceloně podepsal do roku 2022 s opcí na možné prodloužení na další dva roky. Součástí jeho smlouvy je také výstupní klauzule ve výši sto milionů eur.

„Jsem šťastný, splnil se mi sen. Na tento den nikdy nezapomenu," cituje Reise web Sport.aktuality.sk. Podle tohoto serveru by měl mladý záložník začít v B-týmu, jeho ambice jsou ale vyšší.

„Chci se co nejdřív vypracovat do áčka a učit se o Sergia Busquetse, v kádru je ale mnoho kvalitních hráčů," uvedl Reis.

Za A tým v Groningenu odehrál mladík padesát soutěžních zápasů, ve kterých vstřelil dva góly. Má zkušenosti z nizozemské reprezentace do 19 a 21 let. Barcelona za něj Groningenu zaplatila 3,25 milionů eur (necelých 84 milionů korun).

bak, Sport.cz

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..