Rubriky:

Španělsko

Živě

Slovenská stopa ve slavné Barceloně. Katalánský gigant získal talentovaného mladíka

28. května 2019 09:01 - Barcelona/Praha

Slavný fotbalový klub z Barcelony získal do svých řad talentovaného mladíka Ludovita Reise. Teprve osmnáctiletý fotbalista přestoupil do katalánského celku z nizozemského Groningenu. Klub o transferu informoval na svém webu. Nizozemský mládežnický reprezentant má slovenské kořeny, oba jeho rodiče jsou Slováci.

 

Twitter: FC Barcelona

Sám mladík má nizozemský pas teprve necelý rok. V Barceloně podepsal do roku 2022 s opcí na možné prodloužení na další dva roky. Součástí jeho smlouvy je také výstupní klauzule ve výši sto milionů eur.

„Jsem šťastný, splnil se mi sen. Na tento den nikdy nezapomenu," cituje Reise web Sport.aktuality.sk. Podle tohoto serveru by měl mladý záložník začít v B-týmu, jeho ambice jsou ale vyšší.

„Chci se co nejdřív vypracovat do áčka a učit se o Sergia Busquetse, v kádru je ale mnoho kvalitních hráčů," uvedl Reis.

Za A tým v Groningenu odehrál mladík padesát soutěžních zápasů, ve kterých vstřelil dva góly. Má zkušenosti z nizozemské reprezentace do 19 a 21 let. Barcelona za něj Groningenu zaplatila 3,25 milionů eur (necelých 84 milionů korun).

bak, Sport.cz

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..