Sevilla - Levante 1:0Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v nedělním utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.

Španělská fotbalová liga - 9. kolo
Alavés - Vigo 2:0 (50. Magallan, 82. Pérez)
San Sebastian - Betis Sevilla 3:1 (22. vlastní García, 36. Willian José, 58. Portu - 12. Loren)
Espaňol Barcelona - Villarreal 0:1 (17. Ekambi)
Bilbao - Valladolid 1:1 (33. Williams - 71. vlastní Martínez)
FC Sevilla - Levante 1:0 (86. De Jong)