Španělsko

Atlético - Espaňol 3:1 Atlético otočilo zápas s Espaňolem a je třetí, Vaclík vychytal Seville výhru v derby

10. listopadu 2019 18:10 - Madrid
(Aktualizováno: 10. listopadu 2019 22:58)

Atlético Madrid otočilo ve španělské fotbalové lize zápas proti Espaňolu a po domácím vítězství 3:1 se posunulo na třetí místo tabulky. Český brankář Tomáš Vaclík pomohl Seville k výhře 2:1 v derby na hřišti Betisu, vítězný gól vstřelil Luuk de Jong. Po 13. kole ztrácí Vaclíkův tým stejně jako Atlético Madrid jediný bod na Barcelonu a Real, které mají k dobru odložený vzájemný zápas.

Sergio Perez, Reuters

Sevilla se ujala vedení ve 13. minutě, kdy poslal do sítě odražený míč Lucas Ocampos. Ve 45. minutě se ale dostal přímo před českým gólmanem k zakončení Loren Morón a napálil míč nekompromisně pod břevno.

Favorizovaní hosté rozhodli v 55. minutě. Za obranu si naběhl Luuk de Jong a střelou na přední tyč zařídil svému týmu tři body. Éver Banega si připsal pátou asistenci v sezoně, což je nejvíc mezi všemi záložníky v La Lize.

Tomáš Vaclík diriguje obranu Sevilly.

Vlastimil Vacek, Právo

Sevilla neprohrála sedmý soutěžní zápas v řadě a výhru udržela i díky Vaclíkovi, který v 67. minutě zlikvidoval hlavičku Alexe Morena z bezprostřední blízkosti.

Messi si po Slavii spravil chuť. V lize nasázel hattrick

Atlético nepotvrdilo vizitku týmu s nejlepší ligovou obranou a od 38. minuty prohrávalo po gólu Sergiho Dardera. Těsně před pauzou ale srovnal Ángel Correa, který doklepl do branky dloubáček Álvara Moraty.

V 58. minutě rozhodl o vítězství favorita právě Morata. Španělský útočník se trefil v šestém soutěžním utkání v řadě. V úplném závěru pojistil tříbodový zisk Koke.

Obránce Barcelony Semedo bude mimo pět týdnů kvůli zranění lýtka

V utkání Mallorca - Villareal upravil na konečných 3:1 premiérovou brankou v La Lize Takefusa Kubo. Osmnáctiletý záložník, který v týmu z Mallorcy hostuje z Realu, se stal nejmladším Japoncem, který skóroval v jedné z pěti nejprestižnějších evropských lig.

Španělská fotbalová liga - 13. kolo:
Mallorca - Villarreal 3:1 (13. Júnior z pen., 23. Rodríguez z pen., 53. Kubo - 49. Cazorla z pen.)
Bilbao - Levante 2:1 (57. Muniain, 88. Capa - 45.+1 Postigo)
Atlético Madrid - Espaňol Barcelona 3:1 (45.+1 Correa, 58. Morata, 90.+2 Koke - 38. Darder)
Getafe - Pamplona 0:0
Betis Sevilla - FC Sevilla 1:2 (45. Loren - 13. Ocampos, 55. De Jong).