Španělsko

Sevilla - Alavés 1:1 Vaclík čisté konto neudržel, Sevilla klesla na čtvrté místo. Barcelona vyhrála

2. února 2020 14:01 - Madrid
(Aktualizováno: 2. února 2020 22:54)

Fotbalisté Sevilly s českým reprezentantem Tomášem Vaclíkem v brance remizovali v 22. kole španělské ligy s Alavésem 1:1 a klesli na čtvrtou příčku. Předstihlo je Getafe, které přehrálo Bilbao 2:0. Barcelona odčinila prohru z minulého kola s Valencií a poradila si doma s Levante díky brankám Anssumana Fatiho 2:1.

Vlastimil Vacek, Právo

Sevilla nenapravila čtvrteční vyřazení ze Španělského poháru. V 70. minutě překonal Vaclíka Joselu z dorážky z malého vápna, alespoň remízu domácímu favoritovi zařídil o sedm minut později z penalty Lucas Ocampos.

Pod vítězství Getafe se podepsali brankou z individuálního průniku Damian Suárez a gólem z penalty Jaime Mata.

Mladičký Anssumane Fati obstaral oba góly Barcelony v ligovém souboji s Levante.

Albert Gea, Reuters

Barcelona si vytvořila vítězný náskok po půlhodině hry, kdy se v rozmezí necelé minuty a tři čtvrtě dvakrát trefil Fati po přihrávkách kapitána Lionela Messiho. Sedmnáctiletý Fati se tak stal nejmladším hráčem, kterému se v 21. století povedlo dát v La Lize dva góly v jednom utkání. Za Levante až v nastavení druhé půle snížil Rubén Rochina. Barcelona ztrácí na druhém místě tabulky tři body na vedoucí Real Madrid.

Villarreal zdolal Pamplonu 3:1 a ke třem bodům ho nasměrovala nová posila z Borussie Dortmund Paco Alcácer. Španělský útočník se při debutu trefil v nastaveném čase první půle. Po přestávce skórovali ještě Rubén Peňa a Santi Cazorla z penalty, za hosty snížil Aridane. Villarreal se posunul na sedmou pozici.

Španělská fotbalová liga - 22. kolo:
Leganés - San Sebastian 2:1 (49. Omeruo, 90.+5 Óscar - 20. Isak)
Eibar - Betis Sevilla 1:1 (15. Orellana - 7. Fekir)
Bilbao - Getafe 0:2 (36. Suárez, 50. Mata z pen.)
FC Sevilla - Alavés 1:1 (77. Ocampos z pen. - 70. Joselu)
Villarreal - Pamplona 3:1 (45.+1 Alcácer, 54. Peňa, 59. Cazorla z pen. - 48. Adriane),
FC Barcelona - Levante 2:1 (30. a 31. Fati - 90.+2 Rochina).

MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.