Reprezentační rekordman svádí těžký boj s koronavirem: Celý zešedivěl, nemohl dýchat...

1. dubna 2020 15:44 - Ankara/Praha

Někdejší slavný gólman turecké reprezentace a také Barcelony Recber Rüstü zůstává kvůli nemoci Covid-19 v kritickém stavu v nemocnici, kde s ním pobývá také manželka Isil. Ta popsala těžkosti, kterými její muž prochází.

 

Už v úterý referoval list Marca, že s brankářskou legendou je zle. „Jeho stav se zhoršuje. V šestačtyřiceti bojuje o život," oznámil španělský deník.

„Posledních 72 hodin bylo opravdu těžkých. Doufám, že se jeho stav začne zlepšovat. Chtěla bych vzdát nekonečný dík všem, kteří jsou teď s námi," řekla gólmanova manželka tureckému listu Fanatik.

„Je to bitva o přežití proti viru, který byl dosud pro lidské tělo neznámý. Nezůstává v nose nebo krku, ale rychle se pohybuje. Usadí se v plicích, kde se začne množit a způsobí zápal. Rüstü měl celé dny vysoké horečky. Postihla ho těžká slabost, únava a ztráta chuti," popisovala Isil průběh onemocnění.

Kritický stav! Reprezentační rekordman a brankář Barcelony bojuje o život

„Kůže mu úplně zešedivěla, podobně jako rty. Měl zrychlené dýchání, které navíc pro něj bylo velmi obtížné a k tomu ten nekonečný kašel. Ani nemohl mluvit a měl nepravidelný puls," dodala.

Rüstüho, rekordmana v počtu startů za tureckou reprezentaci a majitele bronzových medailí z MS a ME, hospitalizovali v sobotu. Jeho zdravotní stav se následně prudce zhoršil.

roj, Sport.cz

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: