Barcelona věnuje peníze z přejmenování stadionu na boj s covid-19

21. dubna 2020 15:28 - Barcelona/Praha

Stadion fotbalové Barcelony bude poprvé v historii přejmenován po sponzorovi. Katalánský klub dnes informoval o tom, že se rozhodl na rok prodat práva na pojmenování Campu Nou a celou částku věnuje na boj s pandemií koronaviru.

 

Facebook

Camp Nou je s kapacitou 99 tisíc největším stadionem v Evropě a od svého vzniku v roce 1957 nikdy nebyl pojmenován po některém ze sponzorů. "Poprvé bude mít někdo možnost mít po sobě pojmenován Camp Nou a peníze půjdou na pomoc všem, ne jen Barceloně," citovala agentura AP viceprezidenta klubu Jordiho Caronera.

Klub původně plánoval prodat marketingová práva na Camp Nou až v sezoně 2023/2024. Vedení Barcelony si od smlouvy na 25 let slibovalo zisk 300 milionů eur (asi 8,2 miliardy korun), které by byly využity ke zmodernizování stadionu a tréninkových center.

Podle Cardonera, který se sám zotavil z nákazy covid-19, se na plánu katalánského celku nic nemění, vedení se pouze rozhodlo dát stadion k dispozici na dobrou věc. "Camp Nou volá SOS. Budeme naslouchat všem nabídkám, protože chceme přispět co nejvyšší částkou. Budoucí partner ale musí sdílet stejné hodnoty jako my," prohlásil.

Všichni jsou na prodej! Neúprosný dopad doby, Barcelona má jen svatou trojici nedotknutelných

Cardoner přiznal, že vedení se inspirovalo v rozhodnutí z roku 2006, kdy Barcelona začala nastupovat s logem UNICEF. Katalánský klub do té doby na dresech sponzora nenosil. Od roku 2011 byl charitativní fond na dresech nahrazen klasickými sponzory.

ČTK

Časová osa: La Liga 2021/22

Filtr článků - Španělsko


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..