Živě

Legenda Liverpoolu podlehla rakovině

28. dubna 2020 14:23 - Madrid/Praha

Sportovní svět zastihla smutná zpráva. Bývalý útočník Liverpoolu Michael Robinson prohrál boj s rakovinou, bylo mu 61 let. Irský fotbalista byl součástí legendárního kádru Reds, který v roce 1984 získal památný treble. Robinson aktivní kariéru ukončil v roce 1989 a následně pokračoval jako úspěšný fotbalový komentátor ve Španělsku.

 

@LFC, Twitter

Robinson s rakovinou sváděl dlouhotrvající boj. V úterý svůj nejtěžší životní zápas bohužel prohrál. „S velkou lítostí oznamujeme, že Michael zemřel. Zanechává to v našich životech obrovskou díru, ale také mnoho vzpomínek plných lásky," objevila se zdrcující zpráva na jeho oficiálním twitterovém účtu.

Bývalý irský reprezentant o své nemoci informoval veřejnost v roce 2018. Už v minulém týdnu se ve španělském tisku objevila informace, že zemřel. Tehdy šlo však o chybu jednoho z redaktorů a sám Robinson zprávu popřel.

„Pro všechny z vás, kteří se ptáte, mám zprávu, že stále bojuji," dementoval tehdy Robinson nepravdivou zvěst o svém skonu. Podle britského Daily Mailu trpěl bývalý útočník rakovinou kůže.

„Rakovina mě může zabít jen jednou. Doufám, že dřív než později, nebude to ale každý den," vtipkoval o svém stavu ještě koncem minulého roku v jednom z rozhovorů. „Vyrovnal jsem se s tím, co se děje, vím, co se stane, ale jsem plný optimismu a užívám si života," řekl tehdy.

pb, Sport.cz

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..