V Barceloně má dojít na výprodej. Zůstanou Messi a Suárez?

5. května 2020 06:10 - Barcelona/Praha

Nákup hvězd za rekordní sumy? Návrat slavného Brazilce Neymara? Tak na to zapomeňte, na prvním místě se bude šetřit. Fotbalová Barcelona počítá ztráty a podle médií se chystá velký letní výprodej. Pandemie koronaviru už prý stála slavný katalánský klub 140 milionů eur a to ještě zdaleka není konec. Který ze slavných hráčů se bude tedy v létě z Camp Nou pakovat?

 

Vlastimil Vacek, Právo

Barcelonští fotbalisté sice i přes jistou nevoli souhlasili se snížením odměn o sedmdesát procent, což je pořádný zásah do rozpočtu. Ani to ale finanční pnutí neodstranilo, díra v rozpočtu je pořád velká. Ztráty z prodeje vstupenek, chybějící příjmy z televizních práv, to je minus 3,8 miliardy.

A tak se proslýchá, že klub bude připraven naslouchat nabídkám od konkurence, pokud bude mít některý z klubů zájem o některého ze slavných hráčů. Nedotknutelné by mělo být jen trio Lionel Messi (32), Frenkie de Jong (22) a brankář Marc-Andre ter Stegen (28). Na Camp Nou si také ale musejí dát pozor na to, že Messi má ve smlouvě klauzuli, že v případě zájmu může po sezoně odejít.

Barcelonský talent předvedl parádní kousky na běžeckém pásu

Na seznamu možných odchodů svítí jako číslo 1 jméno Antoine Griezmann (29). Ten přišel během minulého léta z Atlétika Madrid a možná už zase může balit kufry. Zájem je údajně v Manchesteru United, jenž stál o útočníka už v minulosti, ale Francouz neodolal vábení z Camp Nou.

Mezi kandidáty na změnu dresu, díky jejichž prodeji by Barca mohla zalepit díru v rozpočtu, je vysoko i Ivan Rakitič (32) a Arturo Vidal (32), překvapivě pak také Uruguayec Luis Suárez (33), Ousmane Dembélé (22) nebo Riqui Puig (20).

rjm, Sport.cz

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: