Rubriky:

Španělsko

Ferguson: Real koupil Heinzeho, aby přilákal kamaráda Ronalda

29. října 2008 14:31 - MANCHESTER

Real Madrid se prý snažil zlákat do svých služeb portugalského kanonýra Cristiana Ronalda i na kamarádství s argentinským fotbalistou Gabrielem Heinzem. Podle trenéra Manchesteru United Alexe Fergusona španělský klub koupil Heinzeho promyšleně z Old Traffordu už v loňském roce právě s tímto úmyslem. Heinze se teorii slavného kouče vysmál a označil ji za science fiction.

Ferguson prohlásil, že Real rozhodně neangažoval Heinzeho proto, že by byl tak dobrý fotbalista. "Bylo mi od začátku jasné, o co jim jde. Ne že by Heinze nebyl dobrý, ale normálně by o něj asi příliš nestáli. Konečný cíl byl Ronaldo," prohlásil Ferguson v rozhovoru pro časopis GQ.

Heinzeho loni prodal do Realu za osm miliónů liber, teď ale jednání španělského velkoklubu označil za sprosté. "Tahle teorie, že jsem šel do Realu jako návnada na Cristiana, je dobrá leda jako výplod autora sci-fi," citoval ve středu Heinzeho reakci deník Guardian. "Jsme sice dobří kamarádi, ale on není hloupý a sám dovede posoudit, co je pro jeho budoucnost nejlepší," uvedl třicetiletý obránce.

Ferguson nakonec po letní slovní válce se zástupci Realu Ronalda v Manchesteru udržel.

ČTK

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..