Messi bojuje proti koronaviru. Daroval další miliony

12. května 2020 11:57 - Barcelona/Praha

Hvězda Barcelony Lionel Messi finančně podporuje boj proti koronaviru. Do rodné Argentiny poslal půl milionu eur (skoro 14 milionů korun). Fotbalistova peněžní podpora míří do nadace Garrahan, kterou založila stejnojmenná nemocnice za účelem nákupu zdravotnického materiálů a přístrojů pro boj s nemocí covid-19. Messi v době pandemie už dříve poslal několik darů včetně milionu eur.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Dvaatřicetiletý fotbalista věnoval půl milionu eur na kampaň „Together for the Health of Argentina" (Společně pro zdraví Argentiny) a pomoc poputuje skrz jeho vlastní nadaci Messi Foundation.

Podle španělského listu AS finance poslouží k nákupu ochranných zdravotních pomůcek pro pracovníky nemocničních zařízení a pro další vybavení potřebné pro boj s koronavirem.

Messiho půl milionu eur by mělo zamířit do argentinských nemocnic ve městech Santa Fé, Rosariu, Buenos Aires, San Martín a dalších. Útočné eso katalánského klubu už dříve na boj s nemocí covid-19 poslalo více než milion eur. Finance mířily do rodné Argentiny i do Španělska.

pb, Sport.cz

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..