Rubriky:

Španělsko

CAS zamítl miliardovou žalobu Santosu za Neymarův přestup

7. července 2020 21:33 - Praha

Sportovní arbitrážní soud CAS zamítl žalobu Santosu na vedení fotbalistů Barcelony kvůli okolnostem přestupu útočníka Neymara v roce 2013. Brazilský klub se domáhal nahrazení škody 61,3 milionu eur (1,6 miliardy korun), která mu podle jeho tvrzení vznikla tím, že Barcelona zaplatila část přestupní sumy hráčovu otci a rodinné firmě N&N.

 

Albert Gea, Reuters

Neymar přestoupil před sedmi lety do Barcelony ze Santosu oficiálně za 57 milionů eur. Později ale vyšlo najevo, že za něj katalánský klub zaplatil téměř 83 milionů.

Santos si na jednání katalánského klubu stěžoval u FIFA už v roce 2015, ale neuspěl stejně jako nyní u arbitráže. "CAS shledal, že smlouva mezi Santosem a Neymarem byla ukončena vzájemnou dohodou. Barcelona neporušila dohodu o přestupu tím, že zaplatila navíc částky hráčovu otci a firmě N&N," uvedla Barcelona na svém webu.

Neymar na Barceloně miliardu nevysoudil, naopak musí platit sám

Okolnostmi Neymarova přestupu do Barcelony se už zabývaly i španělské soudy. Vyšetřován byl rovněž bývalý šéf klubu Sandro Rosell, který příchod brazilské hvězdy dojednal.

Po čtyřech letech odešel Neymar z Barcelony do Paris St. Germain, který ho získal za rekordních 222 milionů eur.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..