Živě

Real Madrid si na drahé nákupy půjčí od bank

16. června 2009 22:36 - MADRID

Fotbalový Real Madrid si údajně na drahé nákupy hvězdných posil vzal dvě vysoké půjčky od bank. Staronový šéf španělského klubu Florentino Pérez už utratil celkem 159 miliónů eur (asi 4,2 miliardy eur) za Cristiana Ronalda a Kaká a chystá se přivést na San Bernabeu další hráče za desítky miliónů eur.

 

Susana Vera, Reuters

Podle agentury AP si Real půjčil 76,5 miliónu eur od společnosti Caja Madrid a zhruba stejnou částku od největší španělské banky Banco Santander. Její zástupci odmítli informaci potvrdit.

Španělská ministryně financí Elena Salgadová uvedla, že ji vysoká půjčka klubu na nákup hráčů v dobách ekonomické recese překvapila. "Když mají banky hotovost, v tom případě bych je požádala, aby byly stejně štědré také k firmám a rodinám," citovala ji agentura Reuters.

Ke kritice Realu za to, že nabízí za fotbalisty takové částky, se nepřidala. "Real je soukromá společnost a dělá rozhodnutí, která považuje za správná," uvedla ministryně.

Počínání Realu vyvolalo rozhořčení nejen například u šéfa UEFA Michela Platiniho, ale také u řady běžných občanů ve Španělsku, kde stoupla nezaměstnanost ke dvaceti procentům.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..