Ne a ne se z toho dostat. Nákaza koronavirem ve španělském klubu stále roste

25. července 2020 13:52 - Madrid

Ve španělském druholigovém klubu Fuenlabrada se nedaří dostat koronavirus pod kontrolu a počet nakažených stále roste. Nové kolo testů přineslo dalších dvanáct pozitivních výsledků, celkem už je tak v týmu 28 infikovaných osob. Karanténa jednoho z aspirantů na postup mezi elitu tak momentálně blokuje uzavření sezony.

 

Twitter

První případy se v mužstvu objevily minulý týden těsně před závěrečným zápasem sezony v La Coruni. Celá výprava Fuenlabrady je od té doby uzavřená v izolaci v místním hotelu a nikdo z klubu nesmí opustit svůj pokoj. Jejich duel byl odložen, zbytek kola se ale dohrál.

Pokud by Fuenlabrada poslední zápas s La Coruňou vyhrála, zajistila by si postup do baráže. Týmy ze třetího až šestého místa aktuální tabulky tak nyní musí čekat, jak se situace vyřeší.

La Coruňa byla vzhledem k výsledkům soupeřů odsouzena k sestupu. Šéf klubu Fernando Vidal to ale nepovažuje za férové, a vzhledem k tomu, že se kompletní poslední kolo neodehrálo podle zvyklostí v jednotném termínu, hrozí právními kroky.

ČTK

Časová osa: La Liga 2021/22

Filtr článků - Španělsko


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..