Rubriky:

Španělsko

Splní se Neymarovi sen o návratu do Barcelony? Šéf klubu promluvil

2. srpna 2020 21:21 - Barcelona/Praha
(Aktualizováno: 3. srpna 2020 08:49)

Hotovo, naděje zhasla. Sen brazilské hvězdy Neymara o návratu do Barcelony se ani letos v létě nesplní. Prozradil to prezident katalánského klubu Josep Bartomeu, když tvrdí, že gigant z Camp Nou musí šetřit. Finanční situace není úplně nejlepší, a tak hvězdný Kanárek bude pokračovat ve francouzském PSG.

 

Albert Gea, Reuters

Neymar mluví o návratu do Barcelony, odkud dobrovolně odešel v roce 2017, dlouho. Nápad by se líbil i největší hvězdě z Camp Nou – Messimu. Jenže teď je jasné, že z comebacku nebude nic. „V naší situaci návrat Neymara není možný,“ uvedl šéf barcelonského klubu. „PSG ho navíc ani nechce prodat, což je normální, protože jde o jednoho z nejlepších fotbalistů na světě. Loni v létě jsme ho chtěli získat, tvrdě jsme jednali, ale letos v létě žádnou nabídku neuděláme,“ dodal.

Za všechno prý může zhoršená finanční situace spojená s koronavirovou pandemií. „Klub za období od března do června přišel o 200 milionů eur, příjmy měly být vyšší, ale budou o třicet procent menší, než jsme čekali. Situace nás nutí k tomu, abychom přezkoumali, které investice jsou zásadní a které mohou počkat.“

Odolá Messi královské nabídce? Slavný klub chystá pro hvězdu miliardy

Bartomeu rovněž potvrdil, že klub zastavil jednání ohledně příchodu argentinského útočníka Lautara Martineze z Interu Milán. Šéf Barcelony také řekl, že nikdy neuvažoval o propuštění současného kouče Quiqueho Setiena. Na jeho hlavu prší hněv kvůli tomu, že v boji o mistrovský titul byl úspěšnější Real Madrid a spory sním údajně měl mít i Messi. „Trenér má smlouvu a v klubu bude i příští rok. Má za sebou práci trvající pár měsíců, navíc během pandemie, má dál naši podporu,“ poznamenal.

Beckham láká do svého klubu hvězdu Barcelony

Fanoušky mohla alespoň trochu potěšit informace, že by v klubu měl i nadále působit Lionel Messi, jehož smlouva vyprší v létě 2021. „Messi vždy říkal, že chce ukončit svou hráčskou kariéru u nás v Barce. Má ještě tři, čtyři roky fotbalu na nejvyšší úrovni před sebou. A já nepochybuji o tom, že dodrží slovo a zůstane na Camp Nou,“ vyhlásil šéf katalánského gigantu. Nic na tom prý nemůže změnit ani královská nabídka miliardového výdělku pro argentinskou hvězdu od Interu Milán.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..