Rubriky:

Španělsko

Dost, skončeme to! Jestli jsem udělal chyby, tak jen pro dobro Barcelony, hřímá Messi

30. září 2020 09:34 - Praha

Po nedávném úmyslu odejít z Barcelony a ostré kritice vedení dlouholetý kapitán Lionel Messi uznal svou chybu a všechny fanoušky katalánského klubu vyzval k jednotě. V rozhovoru pro tamní deník Sport argentinský fotbalista zdůraznil, že chce za vším udělat tlustou čáru, a pokud nějaké chyby udělal, tak to bylo jen pro dobro Barcelony.

 

Albert Gea, Reuters

"Po tolika názorových rozdílech to chci všechno ukončit. Všichni musíme táhnout za jeden provaz a věřit, že to nejlepší teprve přijde. Že budeme mít úspěšnou sezonu," řekl třiatřicetiletý útočník a šestinásobný nejlepší fotbalista světa.

Messi oznámil koncem srpna Barceloně, že chce po dvaceti letech odejít. Nakonec zůstane, protože se s klubem nemínil pouštět do soudního sporu o to, zda může tým opustit zadarmo. Mimo jiné uvedl, že "management klubu vedený (prezidentem Josepem Mariou) Bartomeuem je katastrofa."

Koemana napjatý vztah Messiho s vedením Barcelony nestraší

Následovala další kritika kvůli tomu, jak se vedení zachovalo k jeho dlouholetému parťákovi v útoku a kamarádovi Luisi Suárezovi. Uruguayskému fotbalistovi po příchodu nového kouče Ronalda Koemana oznámili, že už se s ním nepočítá. Třetí nejlepší střelec barcelonské historie odešel do Atlética Madrid.

Musíme být jednotní

Nyní se Messi snaží vše znovu urovnat. "Musíme jako barcelonští fanoušci držet pohromadě a jít stejným směrem. Převezmu zodpovědnost za své chyby, jestli jsem je udělal. A pokud ano, tak jen proto, aby byla Barcelona silnější a lepší. Spojení vášně a motivace je jediný způsob, jak dosáhnout našich společných cílů," prohlásil.

Lionel Messi (vpravo) je už zase barcelonským hrdinou...

Albert Gea, Reuters

V neděli už si některé fanoušky možná částečně udobřil, protože v úvodním ligovém zápase nové sezony proti Villarrealu se gólem z penalty podílel na suverénní výhře 4:0.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..