Barcelona chce kvůli ztrátám snížit fotbalistům a trenérům platy

7. října 2020 14:14

Fotbalová Barcelona chce snížit kvůli ekonomické ztrátě za předchozí sezonu hráčům, trenérům a dalším členům realizačního týmu platy. Hráči dostali dva týdny na to, aby si vybrali svého zástupce, který bude s vedením Barcelony o snižování platů jednat.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Podle dnešního prohlášení klubu se vedení rozhodlo k úsporným opatřením proto, že v minulé sezoně hospodařilo se ztrátou 97 milionů eur (2,6 miliardy korun). Zdůvodňuje to tím, že Barcelona od března neutržila nic na vstupném, protože musí hrát domácí zápasy kvůli koronavirovým opatřením ve Španělsku bez diváků. Výrazně se tím snížil i zisk z prodeje suvenýrů a návštěv muzea v areálu stadionu.

Výnosy klubu se v minulé sezoně snížily oproti té předchozí o 14 procent, kvůli čemuž se celkový dluh Barcelony zdvojnásobil na 488 milionů eur (13,2 miliardy korun). A to přesto, že klub v březnu sáhl k dočasnému snížení platů členů týmu o 70 procent, které trvalo až do června.

Barcelona utřela nos. Fotbalisty Depaye a Garcíu nakonec nezískala

Klub na ztrátu zareagoval v letním přestupovém období odchody Luise Suáreze, Ivana Rakitiče, Artura Vidala, Arthura Mela a Nelsona Semeda. Přivedl pak Miralema Pjaniče, Franciska Trincaa a Sergina Desta.

Zájem měl také o Erika Garcíu a Memphise Depaye, jejich příchod však ztroskotal na tom, že se Barcelona v pondělí, tedy posledním přestupovém dni, nedohodla na přestupové částce s Manchesterem City, respektive Lyonem.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..