Španělsko

Málaga i v devíti sahala po bodu, pak si stěžovala na sudího

23. ledna 2011 12:18 - VALENCIE

Dramatický závěr mělo sobotní utkání španělské fotbalové ligy mezi Valencií a Málagou. Hosté dohrávali o devíti, přesto dokázali vyrovnat na 3:3, v nastaveném čase však Valencii zajistil tři body Aritz Aduriz. Hráči Málagy i jindy klidný trenér Manuel Pellegrini po zápase nemohli přijít na jméno sudímu Antoniu Rubinosovi Perezovi, který prý předvedl nejhorší výkon, jaký kdy chilský trenér ve Španělsku zažil.

Arnd Wiegmann, Reuters

Málaga již po šestnácti minutách hry přišla o defenzivní posilu Demichelise, který uviděl červenou kartu za faul ve vápně na Matu, jenž však byl podle hostů v ofsajdu. Následně Mata z penalty vyrovnal, Málaga se však znovu ujala vedení po druhém gólu Rondóna.

Domácí hrající v početní výhodě skóre otočili, navíc Málaga přišla i o obránce Rosária, který byl v 65. minutě vyloučen za to, že vehementně protestoval proti nařízení rohového kopu. Právě po tomto rohu vstřelila Valencie gól na 3:2. Julio Baptista, který v lednu přišel jako jedna z pěti velkých posil, sice i v devíti vyrovnal, ovšem v nastavení rozhodl Aduriz.

"Ještě jsem ve Španělsku nezažil tak špatný výkon rozhodčího," stěžoval si po zápase Pellegrini, který byl šest minut před koncem vykázán na tribunu. "Víc k tomu nebudu dodávat, protože jsou tady na podobnou kritiku hákliví," dodal bývalý kouč Villarrealu či Realu Madrid.

Sudí Perez v zápisu o utkání uvedl, že Rosáriovi ukázal červenou kartu za neslušné gesto směrem k lajnovému rozhodčímu a Pellegriniho vykázal za neustálé připomínky k jeho výrokům. Zároveň doplnil, že při odchodu ze hřiště do kabin obtěžovali trojici sudích hráči i realizační tým Málagy a uráželi je.

Málaga, která po zapojení katarské královské rodiny do vedení týmu byla nejaktivnějším španělským celkem na lednovém přestupním trhu, se po čtvrté porážce z posledních šesti zápasů může propadnout do sestupového pásma. Na to má nyní na šestnácté příčce jednobodový náskok. Valencie se posunula na třetí místo tabulky.

Časová osa: Španělsko