MADRID

Hvězdný portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo ukončil čtyřzápasový střelecký půst ve velkém stylu. Na vysoké výhře 7:0 nad Málagou ve španělské lize se podílel třemi góly.

Cristiano Ronaldo nasázel Malaze hattrick.

Ronaldo se poprvé trefil v 51. minutě, kdy zvýšil na 4:0. Druhou branku přidal z penalty po ruce Manola Gaspara, který byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen. Hattrick završil v 77. minutě a s 27 góly se v čele tabulky střelců vyrovnal barcelonskému rivalovi Lionelu Messimu. Závěr zápasu však Ronaldo dohrával se zraněním.

Dva góly dal v dresu domácích také francouzský útočník Karim Benzema, zbývají trefy zařídili Marcelo a Angel di María.

José Mourinho díky vítězství uspěl v přímém souboji se svým předchůdcem na lavičce Realu Manuelem Pellegrinim. Jeho tým si tak prodloužil neporazitelnost na stadionu San Bernabeu ve všech soutěžích v sezoně na jednadvacet zápasů, což se Realu podle oficiálních stránek klubu povedlo poprvé od ročníku 1985/1986.

Španělská fotbalová liga - 26. kolo:
Almería - Santander 1:1 (64. Crusat - 37. Colsa), Real Madrid - Málaga 7:0 (50., 67. z pen. a 76. C. Ronaldo, 27. a 61. Benzema, 35. Di María, 44. Marcelo).