Real Madrid - Vigo 2:0Real zastavil rozjeté Vigo a vrátil se do čela španělské ligy

Madrid

Fotbalisté Realu Madrid porazili v 17. kole španělské ligy na svém hřišti 2:0 Celtu Vigo a vrátili se do čela neúplné tabulky. Derby mezi Betisem a FC Sevilla skončilo remízou 1:1. V sestavě Sevilly znovu chyběl zraněný brankář Tomáš Vaclík.

Ve vzdušném souboji se potkali Santi Mina (vlevo) z Celty Vigo a Casemiro z Realu Madrid.

Vigo vyhrálo pět z posledních šesti zápasů, na obhájce titulu ale nestačilo. Real nasměroval k výhře už v šesté minutě Lucas Vázquez a po změně stran přidal pojistku Marco Asensio.

Bílý balet tak částečně napravil středeční remízu s Elche a dostal se o bod před městského rivala Atlético, které má ale odehráno o tři zápasy méně.

Útočný klenot Realu Madrid Karim Benzema se seznámil s tvrdostí Jeisona Murilla z Celty Vigo.

Domácí Betis prohrával od 48. minuty po Susově trefě, o tři minuty později ale vyrovnal z penalty Sergio Canales. Domácí mohli z dalšího pokutového kopu skóre otočit, tentokrát ale Nabil Fekir na brankáře Bunúa nevyzrál.

Brankář Sevilly Tomáš Vaclík - ilustrační foto.

Betis alespoň přerušil třízápasovou vítěznou šňůru svého rivala v derby a posunul se v neúplné tabulce na deváté místo, Sevilla je pátá. V tabulce se před ni dostal Villarreal, který zdolal doma 2:1 Levante.