Obvinění z rasismu? Veřejný lynč a mediální cirkus, hájí se fotbalista

6. dubna 2021 14:35 - Cádiz

Obránce Cádizu Juan Cala důrazně popřel, že by v nedělním utkání španělské fotbalové ligy rasisticky urazil Mouctara Diakhabyho z Valencie. Své obvinění označil za "veřejný lynč" a "mediální cirkus".

 

Bernat Armangue, ČTK/AP

Cala se dostal s Diakhabym do konfliktu v prvním poločase. Francouzský obránce tmavé pleti reagoval rozhořčeně na Calovu poznámku a řekl rozhodčímu, že ho soupeř rasisticky urazil. Fotbalisté Valencie na protest odešli ze hřiště, na které se zhruba po 20 minutách vrátili, když je sudí varoval, že by mohli dostat trest.

Jednatřicetiletý Cala na dnešní on-line tiskové konferenci odmítl, že by Diakhabyho rasisticky urazil. Ve sporu o míč mu prý pouze řekl "nech mě být".

Fotbalisté Valencie po údajné rasistické urážky odešli na 20 minut ze hřiště, Atlético prohrálo

"To, co se stalo, je mediální cirkus, veřejné lynčování. Nejlepší by bylo, kdybychom byli s (Diakhabym) v jedné místnosti a vysvětlili, k čemu došlo. Místo toho je to cirkus. Byl jsem odsouzen ještě dřív, než zápas skončil," řekl Cala, jenž k výhře Cádizu 2:1 přispěl první brankou.

Obránce Cádizu Juan Cala důrazně popřel, že by v nedělním utkání španělské fotbalové ligy rasisticky urazil Mouctara Diakhabyho z Valencie

Sergio Perez, Reuters

Upozornil na to, že o údajné rasistické urážce neexistuje žádný zvukový důkaz. "Hrajeme už přes rok na stadionech bez fanoušků. Je tu 20 nebo 25 kamer a kdo ví kolik mikrofonů a žádný z nich to nezachytil. Takže by byly na místě minimálně pochybnosti o tom, co se stalo," uvedl Cala.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..