Živě

Vyšetřování ve španělské lize nenašlo důkazy o rasistické urážce na hřišti

9. dubna 2021 12:04 - Madrid

Španělská fotbalová liga nenašla žádný důkaz o tom, že by obránce Cádizu Juan Cala rasisticky urazil Mouctara Diakhabyho při nedělním zápase s Valencií. Vedení soutěže nechalo v rámci vyšetřování prověřit všechny dostupné audiozáznamy utkání a angažovalo i experta na odezírání ze rtů, aby zhodnotil obrazový materiál, obvinění se ale nepotvrdilo.

 

Michel Spingler, ČTK/AP

Francouzský obránce tmavé pleti Diakhaby zareagoval v prvním poločase nedělního duelu rozhořčeně na Calovu poznámku a řekl rozhodčímu, že ho soupeř rasisticky urazil. Fotbalisté Valencie na protest odešli ze hřiště a zápas byl na zhruba 25 minut přerušen. Španělský hráč obvinění rozhodně popřel a kauzu označil za "veřejný lynč" a "mediální cirkus".

"Prověřili jsme všechny dostupné televizní a digitální archivy ze zápasu stejně jako audiozáznamy či obrázky, které byly odvysílány nebo sdíleny a sociálních sítích," uvedla La Liga v oficiálním prohlášení. "Po rozboru všech dílků, které jsme měli k dispozici, můžeme konstatovat, že se nenašel žádný důkaz o tom, že by Juan Cala použil směrem k Mouctaru Diakhabymu výrazy, z nichž je obviněn," dodali zástupci soutěže.

Obvinění z rasismu? Veřejný lynč a mediální cirkus, hájí se fotbalista

Další nezávislé vyšetřování španělského fotbalového svazu zatím stále pokračuje.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..