Atlético - Barcelona 2:0 Barcelona na kolenou! Gólem a asistencí ji srazila její bývalá hvězda

2. října 2021 16:20 - Madrid
(Aktualizováno: 2. října 2021 23:13)

Fotbalisté Atlética Madrid porazili v 8. kole španělské ligy Barcelonu 2:0 a v neúplné tabulce se posunuli na druhé místo za městského rivala Real. Zápas rozhodli svými góly Luis Suárez a Thomas Lemar. Suárez, jenž šest sezon v Barce působil, z úcty ke svému bývalému klubu svou trefu neslavil.

Susana Vera, Reuters

Ve šlágru 8. kola španělské ligy se na fotbalové akce čekalo dvacet minut. Soubojovou fázi zápasu protrhl povedenou otočkou a střelou z velkého vápna Joao Felix, který jen těsně minul pravou tyč. Ve 23. minutě otevřel skóre Lemar po rychlé kombinaci Felixe a Suáreze.

Katalánci mohli odpovědět v podstatě vzápětí. K odraženému míči se dostal Philippe Coutinho, ale jeho prudká rána z nadějné pozice branku minula. Před poločasovou pauzou udeřilo Atlético zásluhou Suáreze podruhé. Uruguayský útočník, který do roku 2020 válel šest sezon právě za Barcelonu, výborně převzal Lemarovu nahrávku a sám před Marcem-Andrém ter Stegenem nezaváhal.

Ve druhém poločase velké šance nepřišly a Atlético si došlo pro pohodlné vítězství. Madridský celek potvrdil, že v posledních sezonách na Barcelonu umí, s Katalánci neprohrál popáté v řadě. Barcelona nezvládla první ligový zápas v ročníku, ale kvůli třem remízám a jednomu odloženému duelu je v neúplné tabulce až devátá.

Fotbalisté Atlétika Madrid se radují z gólu proti Barceloně.

Pamplona zdolala Vallecano 1:0 a posunula se na páté místo. První domácí vítězství Osasuny v ročníku vystřelil v úvodní minutě nastaveného času premiérovou brankou v sezoně hlavičkující Manu Sánchez.

Vallecano, které má s 13 góly druhý nejlepší útok v lize, vyšlo tentokrát střelecky naprázdno a prohrálo po pěti zápasech. V tabulce je šesté o bod za dnešním soupeřem.

Souboj Mallorcy s Levante rozhodl v 75. minutě Iddrisu Baba. Levante se po třetí prohře v řadě drží těsně nad pásmem sestupu, Mallorca je jedenáctá.

Španělská fotbalová liga - 8. kolo:
Pamplona - Vallecano 1:0 (90.+1 Sánchez)
Mallorca - Levante 1:0 (75. Baba)
Cádiz - Valencie 0:0
Atlético Madrid - FC Barcelona 2:0 (23. Lemar, 44. L. Suárez)
škv, ČTK, Sport.cz

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.