Další rána pro fanoušky Barcelony. Tým musí opustit Camp Nou

8. října 2021 15:30 - Barcelona/Praha

Fanoušci Barcelony budou muset strávit další nepříjemnost. Po výsledkové i ekonomické bídě a odchodu největší hvězdy Lionela Messiho se bude muset jejich tým i s fanoušky vystěhovat ze svého svatostánku Camp Nou. Informaci potvrdil klubový prezident Joan Laporta.

 

Facebook

V létě totiž začne dlouho odkládaná rekonstrukce slavného stadionu a katalánský velkoklub by měl hrát domácí zápasy mimo svoji hlavní arénu, a to  maximálně 12 měsíců. Rekonstrukce by ale měla probíhat tři až čtyři roky.

„Zvažujeme různé možnosti. Nejpravděpodobnějším místem, kde budeme domácí zápasy hrát, je stadion Johana Cruyffa," sdělil Laporta katalánskému rádiu Rac1. Další variantou je také olympijský stadion Montjuic.

Zdecimovaná Barcelona! Ztráta za minulý rok přesáhla 12 miliard

Klub chce zvýšit kapacitu Camp Nou ze stávajících 99 tisíc míst na 110 tisíc, součástí rekonstrukce má být i přestavba zázemí.

Na stadionu Johana Cruyffa hraj své zápasy ženský tým. Nyní má kapacitu 6000 míst, pokud by na něm hrálo i mužské áčko, měla by se zvýšit na 50 tisíc.

roj, Sport.cz

Časová osa: La Liga 2021/22

Filtr článků - Španělsko


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..