Rubriky:

Španělsko

Messi plánuje stavbu vily ve tvaru fotbalového míče. Takhle bude vypadat

4. října 2013 10:58 - Barcelona

Nejlepší fotbalista světa Argentinec Lionel Messi plánuje stavbu nové stylové vily. Šestadvacetiletý útočník Barcelony by měl v budoucnosti obývat dům ve tvaru fotbalového míče podle návrhu valencijského architekta Luise de Garrida.

 

metro.co.uk

Dům podle informací serveru Ciudad.com vyroste v barcelonské čtvrti Pedralbes. Obytné prostory se budou nacházet ve středu obdélníkové parcely, která připomíná tvar fotbalového hřiště. Jednu polovinu "hrací plochy" vedle vily bude tvořit zahrada, na druhé bude bazén.

De Garrido nenavrhuje dům pro celebrity poprvé, v minulosti podle jeho projektu vznikla například rezidence modelky Naomi Campbellové. "Ve své architektuře se zaměřuji na symboliku. Snažím se, aby dělala radost obyvatelům, a symbolika mi v tom pomáhá. Dům ve tvaru míče Messiho opravdu nadchl, protože se k němu velmi hodí," vysvětlil architekt.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..