Rubriky:

Španělsko

Blatter v palbě kritiky. Real Madrid a Portugalsko si kvůli vtipu o Ronaldovi na šéfa FIFA stěžují

29. října 2013 16:05 - Madrid

Hodně zlé krve vyvolalo páteční vystoupení předsedy Mezinárodní fotbalové federace FIFA Seppa Blattera na univerzitě v Oxfordu. Real Madrid a portugalský svaz si na vrcholného funkcionáře stěžují. Nelíbí se jim, že zesměšňoval portugalského útočníka Bílého baletu Cristiana Ronalda. Sedmasedmdesátiletý Blatter se posléze za svá slova omluvil.

 

Juan Medina, Reuters

"Prezident klubu Florentino Pérez poslal FIFA dopis, aby Blatterův komentář vysvětlila," citovala agentura Reuters trenéra Realu Carla Ancelottiho. "A já s prezidentem souhlasím, protože Ronaldo každý den dokazuje, že je velký hráč a ke každému má respekt," dodal italský kouč.

"S velkým překvapením jsem sledoval Blatterova slova na adresu kapitána naší reprezentace," uvedl prezident portugalského svazu Fernando Gomes. "Proto jsem napsal FIFA, aby nám její šéf vysvětlil, co jeho prohlášení mělo znamenat, protože opravdu nevím, co tím sledoval."

Naprosto odlišné hvězdy

Real s portugalským svazem reagovaly na Blatterovu odpověď na otázku, aby porovnal čtyřnásobného nejlepšího hráče světa Lionela Messiho z Barcelony a Ronalda. "Oba jsou výjimeční hráči, ale naprosto odlišné hvězdy," řekl prezident FIFA.

"Messi je hodný kluk, jakého by doma chtěli mít všichni rodiče, zatímco ten druhý je na hřišti jako generál," doplnil Blatter a začal napodobovat vojenský pochod. "Je ale dobře, že máme i takové generály. Ronaldo prostě představuje jinou tvář fotbalu," dodal.

"Každý z nich má jiný přístup a to je pro fotbal oživením. I když jeden z nich utrácí víc za kadeřníka než ten druhý," přidal Blatter. "Nedokážu říct, kdo z nich je lepší. Mám rád oba, ale o trochu víc se mi líbí Messi," prohlásil.

Ronaldo se k Blatterovu vystoupení vyjádřil ironickým příspěvkem na sociální síti facebook. "Jasně to ukázalo, jaký vztah a respekt má FIFA ke mně, mojí zemi a klubu," napsal majitel Zlatého míče z roku 2008. "Hodně se toho vysvětlilo. Přeji panu Blatterovi mnoho zdraví, dlouhý život a jistotu, že bude zaslouženě sledovat úspěchy jeho oblíbených hráčů a týmů," dodal.

Blatter se posléze v odpovědi na Pérezův dopis omluvil. "Všechny ujišťuji, že Cristiano Ronaldo je pro mě na stejné úrovni jako Messi. Oba jsou výjimeční, každý svým způsobem," napsal. "Mrzí mě, že moje vystoupení na univerzitě způsobilo tolik bolesti, a omlouvám se. Neměl jsem v úmyslu urazit nebo se jinak dotknout Realu, jeho hráčů a fanoušků," uvedl.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Španělsko

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..