Barcelona zaznamenala rekordní obrat 530 miliónů eur

29. července 2014 15:57 - Barcelona

Fotbalový klub FC Barcelona zaznamenal za uplynulý hospodářský rok rekordní obrat 530 miliónů eur (14,572 miliardy korun) a poprvé v historii překročil půlmiliardovou hranici. S celkovým ziskem 41 miliónů eur po zdanění dosáhli úřadující vicemistři španělské ligy druhý nejlepší výsledek po období 2011/12, kdy klub vydělal 49 miliónů eur.

 

Jan Handrejch, Právo

Katalánský klub, který dnes výsledky zveřejnil v Barceloně, vyčíslil, že oproti předchozímu roku zisk vzrostl o devět miliónů eur. Od roku 2010, kdy z voleb vzešlo nové vedení, Barcelona vydělala celkem 113 miliónů eur.

Klubu se díky finančním úspěchům rovněž podařilo za poslední tři roky snížit zadlužení o jednu třetinu. Dluhy podle místopředsedy klubu Javiera Fause klesly o 143 miliónů na 287 miliónů eur.

Zásluhou ekonomické stability vystoupala Barcelona od roku 2010 v žebříčku nejcennějších sportovních klubů světa podle časopisu Forbes z 24. na současné druhé místo. Vyšší hodnotu má podle magazínu jen španělský rival Real Madrid.

ČTK

Časová osa: La Liga 2021/22

Filtr článků - Španělsko


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..