Barcelona - Córdoba 5:0Barcelona deklasovala Córdobu, poprvé se trefil Suárez

Madrid

Fotbalisté Barcelony deklasovali v 16. kole španělské ligy 5:0 Córdobu a přiblížili se na rozdíl bodu vedoucímu Realu Madrid, jenž má vzhledem k účasti na mistrovství světa klubů zápas k dobru. Svůj první ligový gól v dresu katalánského velkoklubu vstřelila letní posila Luis Suárez.

Útočník Barcelony Luis Suárez (vpravo) střílí gól brankáři Cordoby Juanu Carlosovi.

Uruguayský kanonýr ukončil čekání na premiérový gól v Primera División v 53. minutě. Suárez se trefil v osmém ligovém duelu po vypršení čtyřměsíčního distance za kousnutí Giorgia Chielliniho na mistrovství světa. Dvě branky už bývalý útočník Liverpoolu zaznamenal v Lize mistrů.

Suárez zvýšil na 2:0 po zpětné přihrávce Pedra, jenž už v 2. minutě otevřel skóre. Vítězství Barcelony poté zpečetili v 80. minutě Gerard Piqué a v úplném závěru Lionel Messi, který dal 14. a 15. ligový gól v sezoně. Argentinec si tak pojistil druhé místo v tabulce střelců za suverénním Cristianem Ronaldem z Realu (25).