Valencie - Eibar 3:1Valencie vyhrála nad Eibarem a drží si čtvrté místo

Madrid

Valencie vyhrála v 35. kole španělské fotbalové ligy nad Eibarem 3:1 a v boji o čtvrté místo, ze kterého se jde do kvalifikace o Ligu mistrů, utekla páté Seville na rozdíl tří bodů.

Valencie šla do zápasu jako jasný favorit, Eibar totiž měl před zápasem nelichotivou sérii pěti porážek. A domácí svoji úlohu začali naplňovat po 25 minutách, kdy se hlavou trefil Otamendi.

Po přestávce sice mohl nejprve srovnat Boateng, jenže o minutu později už Valencie vedla o dvě branky: krásně se trefil Parejo. Kapitán domácího mužstva měl prsty i ve třetí brance svého týmu, jeho přímý kop totiž Irureta vyrazil jen na nohu Alcácera, který poslal míč do prázdné brány.

Eibar sice v závěru zásluhou Arruabarreny snížil, na víc se ovšem nevzmohl a prohrál i pošesté v řadě. Dostává se tak do větších problémů se záchranou, radost mu určitě neudělala ani výhra předposlední Granady v Getafe. Eibar na 16. a Granadu na 19. místě nyní dělí jen tři body.

Španělská fotbalová liga - 35. kolo:
Espaňol Barcelona - Vallecano 1:1 (80. Moreno - 29. Insúa)
Getafe - Granada 1:2 (45. León - 14. z pen. a 59. El Arabi)
Valencie - Eibar 3:1 (25. Otamendi, 56. Parejo, 71. Alcácer - 85. Arruabarrena),
Málaga - Elche 1:2 (90.+4 Guerra - 29. Jonathas, 89. Pašalič)